Moja pierwsza Celica, czyli pytania od amatora

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Tenchion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30-10-17, 17:07

Moja pierwsza Celica, czyli pytania od amatora

Postautor: Tenchion » 30-10-17, 17:19

Dzień dobry wszystkim! Na wstępie zaznaczę, że domyślam się, że to jeden z tych tematów, który wywoła reakcje typu "pogrzeb na forum", aczkolwiek w tematach które tutaj przejrzałem nie mogłem znaleźć konkretnych odpowiedzi, więc pomyślałem, że zwrócę się z bezpośrednim pytaniem do specjalistów!

Nie jestem typem "samochodziarza" jednak Toyota Celica to auto, które jest moim totalnym crushem od dziecka. Obecnie, kiedy automat w moim VW touran umiera stwierdziłem, że czas najwyższy (a może i ostatni gwizdek przed założeniem rodziny? :)) zakupić nawet na kilka lat to wspaniałe auto. Wersja, która mi się zawsze najbardziej podoba od strony designu to VI generacja (ta z okrągłymi światłami), jednak zauważyłem na tym forum tendencję do odradzania tych starszych Celic na rzecz tych nowszych modeli. Czym, poza oczywiście wiekiem auta jest to spowodowane?

Dziś byłem oglądać pierwsze auto - https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-ce ... 46e9e2b016 - jednak na moim znajomym który samochody ogarnia jej stan techniczny nie wywołał najlepszego wrażenia (przy próbnej jeździe pod górę auto lekko znosiło w lewo, jednak potem na szerokiej drodze efekt zniknął, dodatkowo olej jakby śmierdział spalenizną i był jakieś zacieki od oleju - czyżby nieszczelność?). Postanowiłem więc poszukać innego egzemplarza gdzieś blisko Krakowa. Zdaje sobie sprawe z tego, że są to już dość leciwe auta i nie można oczekiwać stanu idealnego, jednak chciałem zapytać Was czego wyjątkowo wystrzegać się w Celicach? Czy są takie rzeczy typowe dla tego samochodu, które o razu uruchamiają w Was czerwone światło?

Będę bardzo wdzięczny za jakieś rady! Chciałbym spełnić marzenie nie kupując przy tym worka pełnego problemów :D

veevoir
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 176
Rejestracja: 28-07-17, 11:17

Postautor: veevoir » 31-10-17, 14:36

jednak zauważyłem na tym forum tendencję do odradzania tych starszych Celic na rzecz tych nowszych modeli. Czym, poza oczywiście wiekiem auta jest to spowodowane?


Serio? Jedyne odstraszanie jakie widziałem to od VII przed liftem, bo często mają wadę i piją oliwę.

jednak chciałem zapytać Was czego wyjątkowo wystrzegać się w Celicach? Czy są takie rzeczy typowe dla tego samochodu, które o razu uruchamiają w Was czerwone światło?


Klasyka - sprawdzaj blachy.. i weź pod uwagę, że to auta sportowe które swoje lata mają na karku więc jest duża szansa, że dzwon już był - pytanie jaki i jak naprawiony.

A poza tym.. poszukaj na forum :lol: kilka wątków było. Np. tu: viewtopic.php?t=36870&highlight=zakup

PS: warto zajrzeć tutaj w zakładkę sprzedam - od klubowicza lepsza niż random, zwłaszcza, że często historia samochodu jak na dłoni w zakładce "nasze auta". Opcjonalnie: celikowe grupy na fejsie, też tam krążą czasem ciekawe opcje.

PS2: W sobotę ma być jakiś spot w Krakowie, zjaw się, podpytaj, pogadaj, pooglądaj ;)

radekone
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 06-06-17, 21:55

Postautor: radekone » 03-11-17, 20:09

Niedawno dostałem tipa od tojociarza-celikarza, który wiele w życiu rozebrał na części (byłem u niego w garażu nawet). No i mówił, żeby VI w wersji 1.8 głowy sobie nie zawracać, choćby nie wiem jak piękna na zewnątrz była. I tyle wiem o szóstkach.

Awatar użytkownika
Czerstwy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 239
Rejestracja: 04-06-14, 23:01

Postautor: Czerstwy » 03-11-17, 22:29

Wpadaj jutro o 17 na parking pietrowy (I pietro) Krokusa na Bora Komorowskiego!
Pogadamy i podpowiemy cos zawsze :D

Tenchion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30-10-17, 17:07

Postautor: Tenchion » 08-11-17, 11:22

Fuck, Panowie wybaczcie, ostatni tydzień w pracy był szalony i zapomniałem regularnie sprawdzać wątek :O Był jakiś zlot? Strasznie żałuję bo chciałem się czegoś właśnie dowiedzieć.

Sluchajcie, trafilem na taka oferte:
http://allegro.pl/toyota-celica-1-8-vvt ... ml#thumb/1

Wiem, że jest to do odmalowania, ale czy Celica w automacie to w ogóle ma ręce i nogi? Nie pytam tutaj o preferencje, bo wiem, że kierowcy takich aut wolą manuala, ale o stronę techniczną. Czy mieliście kiedyś z takimi do czynienia?

Tymczasem jadę od poniedziałku sprawdzić jeszcze to autko:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-ce ... zeKkc.html
Podobno od 4 lat w kraju i było własnością kobiety (choć wiadomo, że w komisach powiedzą wszystko, byle sprzedać)

Niemniej jednak pierwszy priorytet ma dla mnie ta czarna Celica w automacie, gdyż naprawdę cenię sobie wygodę automatów.

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 08-11-17, 15:43

Ta srebrna to przekładka. Po wnętrzu widać + emblemant VVTI na tylnej klapie miały angliki.
Ten GTS - ja bym automatu nie brał, bo jest okropnie wolny.

radekone
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 06-06-17, 21:55

Postautor: radekone » 09-11-17, 10:20

Tenchion pisze:było własnością kobiety (choć wiadomo, że w komisach powiedzą wszystko, byle sprzedać)


To raczej ostrzeżenie a nie zaleta :)
Ostatnio zmieniony 10-11-17, 08:49 przez radekone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
elConejo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 24-03-14, 19:28

Postautor: elConejo » 09-11-17, 21:56

Ta czarna to ulep jakiś, tył światła przedlift, na klapie gt-s ale podają moc 143 km, tam nic nie gra, więc nawet problemu automatu nie poruszam.

Srebrna - kij wie co tam było, ale wystarczy, że ma na prawych drzwiach przyciski od sterowania lusterkami ;)

Tenchion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30-10-17, 17:07

Postautor: Tenchion » 09-11-17, 22:21

Panowie, troche sie wczoraj działo i summa summarum jade w poniedziałek 400 km oglądać i może kupić ten egzemplarz:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-ce ... yYFM9.html
Auto z USA, małżeństwo pierwsi właściciele w kraju mają je jako 3 auto na weekendy od 9 lat. Z rozmowy wydają się uczciwi (chyba pierwsi na otomoto, którzy nie brzmieli na "wcisnę ci kit" ;)). Zastanawiam się jedynie czy nie wołają sobie zbyt wiele? No i druga sprawa, czy jeżeli nie daj Bóg skrzynia automatyczna mi poleci, to czy łatwo to w kraju będzie wymienić? Pytam bo nie wiem czy to są dedykowane pod Celice skrzynie biegów, czy coś bardziej uniwersalnego.

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 09-11-17, 22:51

Tenchion pisze:Panowie, troche sie wczoraj działo i summa summarum jade w poniedziałek 400 km oglądać i może kupić ten egzemplarz:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-ce ... yYFM9.html
Auto z USA, małżeństwo pierwsi właściciele w kraju mają je jako 3 auto na weekendy od 9 lat. Z rozmowy wydają się uczciwi (chyba pierwsi na otomoto, którzy nie brzmieli na "wcisnę ci kit" ;)). Zastanawiam się jedynie czy nie wołają sobie zbyt wiele? No i druga sprawa, czy jeżeli nie daj Bóg skrzynia automatyczna mi poleci, to czy łatwo to w kraju będzie wymienić? Pytam bo nie wiem czy to są dedykowane pod Celice skrzynie biegów, czy coś bardziej uniwersalnego.


Odpuść sobie Celice z USA, po pierwsze mają dużo uboższe wyposażenie, tylko 2 poduszki, brak klimatronika, bębny z tyłu, plastikowa kierownica, niektóre nawet ABS-u nie mają. A co do egzemplarza z aukcji to wygląda źle:

- każdy element w innym odcieniu srebrnego
- lewy błotnik wersja angielska, prawy europejska
- prawa lampa europejska, lewa USA
- brak halogenów

a i tak jest za mało zdjęć żeby można było napisać coś więcej.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Tenchion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30-10-17, 17:07

Postautor: Tenchion » 10-11-17, 11:53

Hmm, czyli poza wymienionymi wadami wynika, że nawet jeśli to chcą za nią dużo za dużo?

radekone
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 06-06-17, 21:55

Postautor: radekone » 10-11-17, 12:02

Koledzy wyklepali ci czarno na białym. Jeśli masz budżet i ci się nie spieszy, to lepiej poczekać na coś naprawdę fajnego. Na grupie fejsbukowej inny Kolega podrzucał niedawno linki do importów z Niemiec, które wyglądały znacznie sensowniej i nie były jakimiś lepionymi składakami. Były o kilka tysia droższe, ale też nie wpsomniałeś, jaki masz budżet.

Tenchion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30-10-17, 17:07

Postautor: Tenchion » 10-11-17, 13:26

Okay, dodalem sie do grupy na fejsie, czekam na akceptacje i zobacze te importy ;)