Ubezpieczenie Celiki !!!

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Ubezpieczenie Celiki !!!

Postautor: Krystek » 07-04-04, 16:09

Panie i Panowie.Gdzie ubezpieczacie swoje ślicznotki, chodzi mi o pelen pakiet OC i AC. Ponieważ celkę mam dopiero kilka dni dopiero teraz zacząłem sie interesować ubezpieczeniem. Jak sie dowiedzialem od pośredniczki ile odemnie chce to mnie zatkało. 4.200 za celike 1.8 '95. Mam też zwyżkę za wiek (poniżej 26 lat) ale chyba większość z was też ma zwyżki. Nawet 4 lata bezszkodowej jazdy nic nie pomaga :( Zadzwonię jeszcze do link4 może oni będą bardziej łaskawi dla mojego portfela. Napiszcie gdzie wy ubezpieczacie.

Pozdrawiam
Krystian

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 07-04-04, 16:37

1. olej qtasów z Link4 bo to ścierwo maxymalne! nie daj się nabrać na ich zciemnianie i wazelinę przez telefon
2. ja mam pełny pakiet w PZU i za AC płaciłem 960zł na rok od sumy ubezpiecznia 20tys (mam skończone 26 lat :) i bezszkodowość

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 07-04-04, 17:49

ja zaplacilem w pzu ac i oc razem to 3.779 (1.387 - ac od 14.500). 0 znizek i 0 zwyzek (pow. 26 lat) auto - V gen. / 2.0 / '90
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
kubadoman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 563
Rejestracja: 26-12-03, 18:03

Postautor: kubadoman » 07-04-04, 18:51

u mnie chyba 1600 wyszło z dopłatą za wiek w PZU ale znizki wszystkie wszyściutkie. 1,6 '92

Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Postautor: Krystek » 07-04-04, 22:46

No to mnie pocieszyliście :(((
Wynika z tego ze jestem jeszcze za młody na jeżdżenie samochodem. Powinienem jeszcze przez 3 lata jezdzic na hulajnodze i dopero po skonczeniu 26 lat zaczac myslec o aucie ;)
Widze ze rozpiętość cenowa jest spora. Adam, Ty to wogóle zastanów się czy ubezpieczać - po czterech latach nieopłacana składki bedziesz miał kase na druga celike.
.......a wszystkie te chore stawki przez p***** złodzieji i naciągaczy.
Chyba wykupie tylko OC a za całą reszte pomontuje jeszcze jakies dodatkowe zabezpieczenia. Jakieś sugestie? Ma ktoś może mulTilocka może w celice. Ładnie to wygląda w celinie? Pytam bo troche żal mi dawać do wiercenia piękne wnętrze mojego auta. :smt022

Krystian

Crippler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 09-01-04, 17:44

Ubezpieczenie Celiki !!!

Postautor: Crippler » 07-04-04, 23:10

Ja miałem ubezpieczać auto w dawnej "Hestii", była to najkonkretniejsza opcja, jednak mój 17-letni wózek okazał się być za stary.Jako posiadacz pierwszego samochodu, nie mający 26 lat zapłaciłem coś koło 1,5-2 tyś zł w PZU, które okazało się najkorzystniejsze.Jednak nawet na mojego grata mam zamiar wydać AC.Co do Ciebie, to ...nie żałuj, przynajmniej będziesz spać spokojnie!
Moje zdanie jest takie:
wszystkie elektroniczne zabezpieczenia, blokady dopływu paliwa, odcięcie prądu itp to jedno wielkie G...., a alarmy z multilockiem służą tak na prawdę tylko do odstraszania złodzieji.
Tam gdzie to montują, będą Ci tłukli do głowy przez 1,5 godz bez przerwy o zaletach tych urządzeń, tak że na prawdę uwierzysz że nikt Ci auta juz nie ma prawa zwinąć i zapłacisz wcale nie mało za takie bajery, a prawda jest taka, że "specjaliści" opanowują te sprzęty szybciej niż one powstają.Wystarczy parę sekund żeby Ci wózek sprzed nosa zwinęli.Ale wybór jest twój ;-)
Crippler

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 08-04-04, 00:09

Krystek pisze:No to mnie pocieszyliście :(((
Wynika z tego ze jestem jeszcze za młody na jeżdżenie samochodem. Powinienem jeszcze przez 3 lata jezdzic na hulajnodze i dopero po skonczeniu 26 lat zaczac myslec o aucie ;)
Widze ze rozpiętość cenowa jest spora. Adam, Ty to wogóle zastanów się czy ubezpieczać - po czterech latach nieopłacana składki bedziesz miał kase na druga celike.
.......a wszystkie te chore stawki przez p***** złodzieji i naciągaczy.
Chyba wykupie tylko OC a za całą reszte pomontuje jeszcze jakies dodatkowe zabezpieczenia. Jakieś sugestie? Ma ktoś może mulTilocka może w celice. Ładnie to wygląda w celinie? Pytam bo troche żal mi dawać do wiercenia piękne wnętrze mojego auta. :smt022

Krystian


takie zycie. zastanow sie czy nie warto ubezpieczyc np. na kogos z rodziny albo jakos tak zakombinowac na lewo (niedowidzaco-niedoslyszacy agent, ktory wpisze ci 65% za stowe...) ja tak mam zamiar zakombinowac i wypadnie ok. 1400 na caly roczek. co prawda to tez i przez takie numery te skladki sa takie wysokie, ale co zrobic... ;-)
czy mi sie oplaca (bo po 4 latach mam na druga...)? raczej tak. w zeszlym roku po 3 msc. ubezpieczenia mialem "bombe" (prawy blotnik i zewnetrzne poszycie drzwi do wymiany) pzu bez najmnieszych problemow wyplacila ponad 4.000. oczywiscie nie chodzi o to zeby furke walic i zarabiac na tym. pisze o tym bo to byla moja pierwsza "bomba", w sumie z mojej winy i te ac uratowalo mi tylek od wydatkow.
a co do zabezpieczen to w pelni sie zgadzam z crippler'em. jak sie upra to jeszcze sam im furke odpalisz... 8)
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 08-04-04, 03:09

ja kupiłem Celinę na swoją mamusię :-D
bo Ona ma zniżki 50% na OC i 30% na AC, gdyby nie te bonusy to kupił bym na siebie :)

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 08-04-04, 08:28

Ja też kupiłem furę na starego (mój pierszy samochód, w dowodzie jestem jako współwłaściciel) i korzystając z jego zniżek ubezpieczałem w PZU coś koło 650 zł OC, poźniej zdecydowałem się na AC, ale w PZU wyliczyli mi same AC na 3200. I ubezpieczyłem wszystko w Hestii, razem z niezłym ubezpieczeniem mieszkania, OC + AC (wszystkie zniżki) za wszytko płacę 2900...

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Re: Ubezpieczenie Celiki !!!

Postautor: Mulec » 08-04-04, 13:42

Crippler pisze:Moje zdanie jest takie:
wszystkie elektroniczne zabezpieczenia, blokady dopływu paliwa, odcięcie prądu itp to jedno wielkie G...., a alarmy z multilockiem służą tak na prawdę tylko do odstraszania złodzieji.


...mylisz pojecia....jakis czas temu rozmawiałem z szefem dosc znanej na podkarpaciu firmy zajmujacej sie alarmami i systemami car-audio (EssA)...też myslałem wczesnoej tak jak ty, ale ten gosc mnie oświecił, powiedział mi, ze "...alarm nie jest zabezpieczeniem przed kradzieżą, alarm ma cie POINFORMOWAĆ, ze ktos probuje sie dostac do twojego samochodu, a złodzieja ma odstraszyc/uniemożliwić mu kradzież...jesli alarm w trakcie wlamania poinformuje cie o tym fakcie, a Ty zadzwonisz na policje/wyjdziesz sprawdzić co sie dzieje, oznacza ze spełnił (alarm) on swoją role. Od zabezpieczeń przeciw kradzieży sa inne blokady, ale wiadomo, wszystko da sie rozpracować. Złodzieje ostatnimi czasy sa juz tak perfidni, ze kradna auta np. na stłuczke, i w tedy z pomocą znów przychodzi ci alarm i jego funkcje, antyporwaniowe (m. in. identyfikacja uzytkownika). Jesli natomiast nie uda sie mu rozpracowac alramu, a trzeba zdawać sobie sprawe z tego ze to stres dla złodzieje, "mieszać" w centralce alarmu, podczas gdy alarm wyje. Złodziej i tak, jesli nie uda mu sie na miejscu rozbroic immobilaisera, a zalezy mu na samochodzie, to wezmie go na lawete/hol, i tu znów z pomocą przychodzi alarm i czujniki położenia/holowania. Ja juz wiem, ze założe alarm, a dokłdnie Tytan Defender, oznakuje pojazd (nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi na giełdzie czesci, od znakowanego pojazdu), oraz wykupie AC. W Warcie wyjdzie mnie 1060zł/rok. To tyle. Mam nadzieje, ze cos pomogłem :D

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 08-04-04, 13:54

Mój kumpel pracuje w Warcie i szczerze mi odradza jakiekolwiek kontakty z ta firmą

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 08-04-04, 14:05

Sawa pisze:Mój kumpel pracuje w Warcie i szczerze mi odradza jakiekolwiek kontakty z ta firmą


Widzisz Sawa, tak to juz bywa, jedni krytykuja innych, ja np, same złe rzeczy czytałem o Hestii na pl.misc.samochody, oraz słyszałem od znajomej, ktora tam pracowała.

btw....to gdzie mam to w koncu ubezpieczyc ?
Moja celina to składak (nie taki typowy, ze kazda czesc od inego auta, poprostu była rozmontowana przed granica), i wiele firm typu np. Samopomoc/ Florian, ktore sa takimi byle jakimi firmami, na wstepie mowi, ze nie da rady :( bo oni w przypadku składaków, nie licza daty "złozenia" tylko daty produkcji (w moim przypadku marzec '91).

Chciałbym ja ubezpieczyc, bo czesci drogie w razie jakiejs (odpukac puk puk) stłuczki, i to jest chyba głowny powód.

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 08-04-04, 14:07

Z ubezpieczycielami tak jak z mechanikami - co jeden to lepszy, a zrobią Ci furę że tylko płakać...

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 08-04-04, 14:13

Sawa pisze:Z ubezpieczycielami tak jak z mechanikami - co jeden to lepszy, a zrobią Ci furę że tylko płakać...


no wlasnie, a jak tam twoja furka ? Juz po remoncie ? Co wymieniales i ile cie to wynioslo ?

Maciej_red5th
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 24-12-03, 21:51

Postautor: Maciej_red5th » 08-04-04, 14:21

Ja mam tyko OC , płace 380zł na cały rok w samopomocy za 1.6. Jednak mam problemy z AC, bo mało gdzie ubezpieczają auta powyżej 10 lat.

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 08-04-04, 14:26

Mulec pisze:
Sawa pisze:Z ubezpieczycielami tak jak z mechanikami - co jeden to lepszy, a zrobią Ci furę że tylko płakać...


no wlasnie, a jak tam twoja furka ? Juz po remoncie ? Co wymieniales i ile cie to wynioslo ?


Nie jeszcze nie. Dopiero teraz będą wszytkie części. Więc odbieram w przyszłym tygodniu. A co do kosztów to aż sie boję :cry: :x. Potem jeszcze idzie na poprawki do lakiernika. Więc za jekiś dwa tygodnie na pewno będę już mógł pojeździć.

A, jutro jadę obuć nowe felgi, tak że jak odbiorę to od razu zarzucę.

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 08-04-04, 14:30

Maciej_red5th pisze:Ja mam tyko OC , płace 380zł na cały rok w samopomocy za 1.6. Jednak mam problemy z AC, bo mało gdzie ubezpieczają auta powyżej 10 lat.


jestem w tej samej sytuacji. OC place ok 500zł we Florianie (ale w tym roku juz odpada mi wzwyżka za wiek, wiec bedzei 30% mniej :D). Natomiast z AC jest tez problem. Moja znajoma, ktora jest posrednikiem ubezpiecz. kilku firm, dzwoniła, pytała, i tylko Warta mi ubezpieczy za jakies mozliwe pieniadze, choc wyceniaja mi autko na 12 tys., a dałem za niego 17 tys. PZU tez mi ponoc ubezpieczy, ale za wieksza stawke :(.
Sam juz nie wiem co mam robic :( HELP ME !!!

Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Postautor: Krystek » 08-04-04, 15:28

Dziękuje wszystkim za info

Mulec napisz cos więcej o tym Tytan Defender. Ja musze założyc jakis alarm bo moja celka nawet tego nie ma.

Krystian

Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Postautor: Krystek » 08-04-04, 16:09

Zadzwoniłem do Floriana i zbiłem stawke do 1750. Moim zdaniem to już cena ktora mozna zaplacić. Ale przyznam ze dopiero po wypowiedzi Mulca dowiedziałem się że coś takiego wogóle istnieje. Mam nadzieje ze sa wiarygodni i wypłacą kase jak cos sie stanie.

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 08-04-04, 16:13

Krystek pisze:Dziękuje wszystkim za info

Mulec napisz cos więcej o tym Tytan Defender. Ja musze założyc jakis alarm bo moja celka nawet tego nie ma.

Krystian



prosze bardzo :)

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=1,4,64&kid=64&pid=558