Niunia 3SGTE project by Mathoos & continued by laac

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 12-02-14, 05:49

Marcin pisze:Polecam Ci przy tej okazji położyć dobre maty wygłuszające na podłogę pod nogi, fotele i kanapę.


Też o tym myślałam, ale nie jest to tak że właśnie pod tym zbiera się cała wilgoć?

Awatar użytkownika
JaQb_CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 07-09-09, 19:21

Postautor: JaQb_CK » 12-02-14, 07:49

laac pisze:
Marcin pisze:Polecam Ci przy tej okazji położyć dobre maty wygłuszające na podłogę pod nogi, fotele i kanapę.


Też o tym myślałam, ale nie jest to tak że właśnie pod tym zbiera się cała wilgoć?


Wszystko kwestia dobrania mat i dobrego przygotowania ;-)
97` Toyota Celica VI 1.8
90` Toyota Celica V GT-Four A

Dymass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: 07-04-13, 18:15

Postautor: Dymass » 12-02-14, 11:35

Padaj ostatnio w swojej kladl i bardzo se chwalil, przejzyj jego temat, albo pusc mu PW :)
Toyota Celica V gen 1.6 4A-FE 1993

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 12-02-14, 16:06

JaQb_CK pisze:
laac pisze:
Marcin pisze:Polecam Ci przy tej okazji położyć dobre maty wygłuszające na podłogę pod nogi, fotele i kanapę.


Też o tym myślałam, ale nie jest to tak że właśnie pod tym zbiera się cała wilgoć?


Wszystko kwestia dobrania mat i dobrego przygotowania ;-)

Wilgoć nie bierze się z nikąd przecież. Jak będziesz miała załataną podłogę to od spodu nic Ci nie naleci.
A od wewnątrz używaj w zimie gumowych dywaników i tyle.
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
luq88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 30-11-09, 23:10

Postautor: luq88 » 12-02-14, 16:45

Ja bym skuł te maty z podłogi bo pod nimi na pewno ruda się chowa
powered by 4AGE ;)
WSZYSTKIE CZĘŚCI DO IV GEN. ZAPRASZAM
https://www.facebook.com/4agepl

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 12-02-14, 16:49

luq88 pisze:Ja bym skuł te maty z podłogi bo pod nimi na pewno ruda się chowa


Tak mi się właśnie wydawało, że chyba po to pojechała do blacharza... hmm... tak, jednak tak ;).

JaQb_CK pisze:Wszystko kwestia dobrania mat i dobrego przygotowania

Więc w takim układzie trzeba będzie to przemyśleć :).

Awatar użytkownika
Pawciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6803
Rejestracja: 16-08-05, 11:27

Postautor: Pawciu » 12-02-14, 20:07

luq88 pisze:Ja bym skuł te maty z podłogi

skuł? po co takie bestialstwo?
wystarczy potraktować suchym lodem.
środa dzień loda.

P.

Awatar użytkownika
Wojtas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2591
Rejestracja: 29-09-05, 16:23

Postautor: Wojtas » 12-02-14, 20:29

jakie by to maty bitumiczne nie były, zawsze miedzy nimi a blachą zrobi się punkt rosy, i prędzej czy później problem powróci. lepiej dać przepuszczającą wilgoć piankę akustyczną. wtedy mamy pewność że woda odparuje.
TUNING, HAMOWNIA 4x4, STROJENIE, MECHANIKA WWW.GT4.COM.PL
https://www.facebook.com/gt4service

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 12-02-14, 21:59

Wojtas pisze:lepiej dać przepuszczającą wilgoć piankę akustyczną

Hmm..
Czyżby coś takiego zamiast mat?
http://www.wyciszamy.net/o/Pianka-akust ... a--GZ-/m35

Jeżeli faktycznie woda odparowuje, to myślę że nawet cena nie jest zabójcza. Pytanie tylko o grubość, bo widzę że są wersje od 3 do 5cm.

No tak czy siak, teraz jak ktoś będzie wsiadał, to buty na zmianę ma mieć ze sobą, haha ;).

Awatar użytkownika
MisiekPolarny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 544
Rejestracja: 18-06-07, 08:48

Postautor: MisiekPolarny » 12-02-14, 22:34

laac pisze:No tak czy siak, teraz jak ktoś będzie wsiadał, to buty na zmianę ma mieć ze sobą, haha ;).


Może lepiej wozić zestaw kapci z wyhaftowanym napisem Celica :wink:

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 14-02-14, 12:59

No to dzisiaj małe spy photo z prac na etapie... hmm... 40-50% :)?. Robione ziemniakiem, niestety nie przeze mnie, a fotografujący nie do końca zrobił tak jak chciałam, ale jest ;).

Obrazek

Tutaj podłoga pod nogami kierowcy - już nie będę jak Flinstone ;)
Obrazek

Pasażer
Obrazek

I pasażer tył
Obrazek

Powoli powoli do przodu.
Lakier do wykładzin zamówiony, część innych rzeczy też już przyszła, pozostaje mi tylko wziąć się za robotę w końcu ;).

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 21-02-14, 14:37

Dobra dobra, była goła blacha, czas na jakieś delikatne fotki tego, co panowie naprawili:
Pierwsze co to podłoga. Jak wyżej widać, elegancko wszystko połatane, zabezpieczone od środka. I znienawidzone przez Wojtasa maty mi panowie nakleili, za co już oczywiście ze trzy słowa usłyszałam ;).
Obrazek
Co my tu mamy dalej. Próg. A właściwie tylko poszycie. Ale jest elegancko teraz.
Obrazek
Tutaj małe lustereczko ;)
Obrazek
I nadkole na którym był purchelek
Obrazek

Ogólnie auto jeszcze uwalone lekko resztkami niewytartej pasty polerskiej, więc póki co nie nadaje się na jakąś większą sesję.
Oprócz prawego nadkola zrobione też i lewe bo jak wymieniali poszycie to się okazało, że i tam lekko zaczyna łapać. I pomalowane elementy, a nie robione zaprawki, to miło właściwie, że nie odwalili fuszery.
Oczywiście podłoga od spodu też została przystosowana do 'long life' ;). Wszystko zabezpieczone jak trzeba.
Teraz zostaje poskładać środek. Ale zanim to zrobię, to trzeba jeszcze go doprowadzić do porządku ;).

Awatar użytkownika
CelT50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 22-03-12, 17:49

Postautor: CelT50 » 21-02-14, 17:31

Ładna Celina się szykuje... a sezon wiosenny już otwarty :D

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 28-02-14, 16:30

No i co... tak było pięknie, tak dobrze, tak elegancko...
Ledwo wczoraj autko zostało złożone do kupy... I pan szanowny jakiś cwaniak z ML-a postanowił popsuć mi humor swoją nieznajomością zasad na drodze.
Jechał przede mną, chciał wjechać w miejsce parkingowe. Dał kierunek w lewo, wjechał do połowy miejsca i stanął. No to również się zatrzymałam. On wsteczny i petarda! Właściwie zdążyłam tylko zatrąbić - czego oczywiście rzekomo pan nie usłyszał na cichym parkingu podziemnym. Oczywiście wg kierowcy ML-a wina była moja. Ja jednak z racji posiadania innego zdania zadzwoniłam na policję. Na szczęście w owym garażu znajduje się monitoring, który policja skrupulatnie po wysłuchaniu obu wersji pooglądała. Pan w międzyczasie postanowił wymyślić sobie że wcale się nie zatrzymałam, on wykonywał manewr również bez zatrzymania (?!) i ja go chciałam ominąć. Niestety nagrania nie dały się przekupić.
Moje szkody: zarysowany zderzak, urwany spryskiwacz i lekko pęknięta listwa carbonowa.
Co mnie natomiast cieszy - zderzak nie pękł w żadnym miejscu. Jeśli chodzi o tego cudownego ML-a... straszna cienizna ten plastik tam, więc pan ma połamany zderzak i odblask ze zderzaka, który zapewne koztuje milion i jeszcze pięćset.
Szkoda już zgłoszona, pan nie miał wyboru, musiał się przyznać.
Czekam na rzeczoznawcę.
Obrazek

Przez to wszystko nie zdążyłam zrobić zdjęć i pokazać jak to wszystko po lekkich zmianach teraz się prezenci...

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 28-02-14, 17:51

i dobrze, że nie dałaś za wygraną !!! Na szczęście nic poważnego się nie stało - głowa do góry 8)

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 28-02-14, 20:40

Jak mi babka wjechała w przód podobnie jak ten facet u Ciebie, to załatwiłem odszkodowanie z OC przez telefon - duża oszczędnośc czasu. W przypadku u Ciebie musi przyjechać rzeczoznawca?
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
Wojtas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2591
Rejestracja: 29-09-05, 16:23

Postautor: Wojtas » 28-02-14, 22:59

idealna okazja na zderzak od carlosa :D
TUNING, HAMOWNIA 4x4, STROJENIE, MECHANIKA WWW.GT4.COM.PL

https://www.facebook.com/gt4service

Awatar użytkownika
Margo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4242
Rejestracja: 15-07-09, 08:39

Postautor: Margo » 28-02-14, 23:25

Marcin pisze:Jak mi babka wjechała w przód podobnie jak ten facet u Ciebie, to załatwiłem odszkodowanie z OC przez telefon - duża oszczędnośc czasu. W przypadku u Ciebie musi przyjechać rzeczoznawca?


to wszystko zależy od firmy, ja w Allianzie też telefonicznie zderzak załatwiłam, ale nie zawsze się da, miałaś farta, że była kamera, będzie dobrze, ja też szukam sprawcy tego

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=52kt ... xEBuoUsiSk

nagrania zabezpieczone, muszę tylko z policją przyjść
VI Biała SS-III Beams Red Top
viewtopic.php?t=22089
----------------------

grzeczne dziewczynki idą do nieba,
niegrzeczne tam gdzie chcą

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 01-03-14, 11:10

Wojtas pisze:idealna okazja na zderzak od carlosa :D

AJAJAJ, rozgryzłeś mnie! :D