Modyfikacja VI gen.

Roczniki 1994-1999
TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 28-06-05, 14:57

Adam pisze:
Robert pisze:Zaletą tego rozwiązania jest to, że można je wymontować stosunkowo szybko z samochodu (np przed wyścigami :D).

tak, to jest na pewno zaleta :D

I dla mnie jest to podstawowa zaleta tego rozwiązania - metrowa "decha" będzie mi przeszkadzać znacznie mniej ze świadomością, że w każdej chwili mogę ją wyjąć, niż w sytuacji gdy mam półmetrowe "pudło" ale nie mogę go ruszyć.

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 28-06-05, 15:40

TomPoz pisze:[...] metrowa "decha" będzie mi przeszkadzać znacznie mniej ze świadomością, że w każdej chwili mogę ją wyjąć, niż w sytuacji gdy mam półmetrowe "pudło" ale nie mogę go ruszyć.

a po co ci polmetrowe pudlo :twisted: (mialem takie przez tydzien i zamienilem na tylny zestaw).
w swoim aucie planuje zabudowac nisze w tylnim blotniku :-) uszczerbek na miejscu w bagazniku m/w tyle co dwie puszki piwa :-)
(nie planuje wyciagania go na wyscigi, nie przeszkadza mi :P)
dobra, dobra... przeciez i tak kazdy robi tak jak mu samemu bedzie najkozystniej :wink: jeden lubi "to" a inny "tamto" i dlatego sie nie nudzimy :-D
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Jakub
Założyciel
Założyciel
Posty: 1175
Rejestracja: 20-12-03, 20:28

Postautor: Jakub » 28-06-05, 16:40

Zgadam się 100% z Adamem.
Za te pieniądze wolał bym dopasować idealnie pod samochód system przedni i tylni, dodatkowy bass już wtedy nie będzie zupełnie potrzebny

franz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 247
Rejestracja: 19-08-04, 13:35

Postautor: franz » 28-06-05, 21:24

Ale zaraz zaraz panowie albo się robi wózek pod audio - maty wygłuszające etc. - co oczywiście swoje waży albo priori jest szybkość, i wtedy szybki demontaż jest wskazany, niemniej jednak dzwięk nigdy nie bedzie audiofilski:-D. Tak mi się przynajmniej wydaje:D
B6 4motion, KZJ95, jeszcze przyjdzie kład i w garażu motoryzacyjna rodzinka 4x4 ;)))

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 28-06-05, 23:34

Zastanawiam się nad modyfikację tylnych świateł - zmostkowanie stopu z przeciwmgielnym, żeby mieć cztery stopy. Czy jest na sali elektryk, który wie jak to zrobić?

BTW - już podjąłem decyzję o wyjęciu żółtego plastiku z tylnych kierunków, zanabyłem nawet chromowane żarówki świecące na żółto. 8)

A teraz idę do garażu zakładać nowe głośniki.

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 28-06-05, 23:43

TomPoz pisze:.... zanabyłem nawet chromowane żarówki świecące na żółto....


Z napisem TRD of course :-D
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 29-06-05, 01:09

No i półtorej godziny później jestem mądrzejszy o nowe doświadczenie życiowe i wk#$%&ny. Kupiłem piękne głośniki Sony X-Plode 16,5 cm, żeby wymienić przód (zgodnie z wymiarami podawanymi przez konfigurator Infinity). Naszarpałem się z boczkiem drzwi kierowcy, odkręciłem głośnik, ..... a on ma 21 cm. No myślałem normalnie, że mnie krew zaleje. :evil:

Na szczęście wygląda na to, że Dual'e 16,5 cm, które mam na tył będą pasowały. X-Plody jadą do sklepu na wymianę.

JPD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: 26-05-04, 15:24

Postautor: JPD » 29-06-05, 09:03

TomPoz pisze:No i półtorej godziny później jestem mądrzejszy o nowe doświadczenie życiowe i wk#$%&ny. Kupiłem piękne głośniki Sony X-Plode 16,5 cm, żeby wymienić przód (zgodnie z wymiarami podawanymi przez konfigurator Infinity). Naszarpałem się z boczkiem drzwi kierowcy, odkręciłem głośnik, ..... a on ma 21 cm. No myślałem normalnie, że mnie krew zaleje. :evil:

Na szczęście wygląda na to, że Dual'e 16,5 cm, które mam na tył będą pasowały. X-Plody jadą do sklepu na wymianę.


A dziadek uczył : uzywaj metrówki a nie głupich planów głupich jenżynierków ... mniej sie naharujesz
Linux is like a wigwam : no Gates, no Windows, Apache inside.

Awatar użytkownika
ja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 08-04-04, 16:07

Postautor: ja » 29-06-05, 10:01

TomPoz pisze:
Robert pisze:
TomPoz pisze:Męczy mnie teraz kolejna zabawka audio - Infinity BassLink T. Dzięki za pomysł na nieprzespane noce, Robert.

Ja musiałem zrezygnować :cry: Nie wszedł by mi do bagażnika.

Mi się raczej zmieści. Ale to raczej pomysł na dalszą część projektu - teraz nie wydolę z kasą.


czy mogę zapytać, czym się różnią Wasze bagażniki?? Bo nie bardzo rozumiem..
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 29-06-05, 10:08

ja pisze:czy mogę zapytać, czym się różnią Wasze bagażniki?? Bo nie bardzo rozumiem..

GT4 ma większy i wzmocniony bak pod bagażnikiem przez co kufer jest płytszy.

Awatar użytkownika
ja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 08-04-04, 16:07

Postautor: ja » 29-06-05, 10:11

TomPoz pisze:
ja pisze:czy mogę zapytać, czym się różnią Wasze bagażniki?? Bo nie bardzo rozumiem..

GT4 ma większy i wzmocniony bak pod bagażnikiem przez co kufer jest płytszy.


a no tak.. jeżeli Robert mówił o GT4, to rozumiem. Myślałem, że mówi o żółtej:)
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 29-06-05, 10:13

TomPoz pisze:No i półtorej godziny później jestem mądrzejszy o nowe doświadczenie życiowe i wk#$%&ny. Kupiłem piękne głośniki Sony X-Plode 16,5 cm, żeby wymienić przód (zgodnie z wymiarami podawanymi przez konfigurator Infinity). Naszarpałem się z boczkiem drzwi kierowcy, odkręciłem głośnik, ..... a on ma 21 cm. No myślałem normalnie, że mnie krew zaleje. :evil:
Na szczęście wygląda na to, że Dual'e 16,5 cm, które mam na tył będą pasowały. X-Plody jadą do sklepu na wymianę.

a moze jakies pierscienie korygujace by mozna bylo zastosowac?
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 29-06-05, 12:41

Adam pisze:a moze jakies pierscienie korygujace by mozna bylo zastosowac?

No nie!!! Nie będę zamieniał głośników 21 cm na 16,5 cm - to tak jakbym zamienił mój silnik na 1.6. :wink:

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 29-06-05, 16:58

TomPoz pisze:.....bym zamienił mój silnik na 1.6.....

Z renufki? Będziesz miał Celicę TDI :roll:
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Awatar użytkownika
techno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: 23-12-03, 10:43

Postautor: techno » 30-06-05, 10:43

TomPoz pisze:No i półtorej godziny później jestem mądrzejszy o nowe doświadczenie życiowe i wk#$%&ny. Kupiłem piękne głośniki Sony X-Plode 16,5 cm, żeby wymienić przód (zgodnie z wymiarami podawanymi przez konfigurator Infinity). Naszarpałem się z boczkiem drzwi kierowcy, odkręciłem głośnik, ..... a on ma 21 cm. No myślałem normalnie, że mnie krew zaleje. :evil:

Na szczęście wygląda na to, że Dual'e 16,5 cm, które mam na tył będą pasowały. X-Plody jadą do sklepu na wymianę.


Reasumując głośniki z przodu są Φ200mm a rozstaw otworów to 210 mm. Mam rację ?
Czy mógłbyś zrobic jakiś fotki jak to wygląda po rozebbraniu i zwierzyć ile jest miejsca w głąb drzwi. Z góry dzięki ...
Techno

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 30-06-05, 11:07

To ja się jeszcze dorzucę z pytaniem: masz toyotowskie elementy montażowe, czy jakieś wynalazki?
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 30-06-05, 11:46

techno pisze:Reasumując głośniki z przodu są Φ200mm a rozstaw otworów to 210 mm. Mam rację ?
Czy mógłbyś zrobic jakiś fotki jak to wygląda po rozebbraniu i zwierzyć ile jest miejsca w głąb drzwi. Z góry dzięki ...

21 cm to obwód zewnętrzny głośników, czyli pewnie masz rację. W takim razie rozumiem, że mam kupić głośniki 20 cm? Fotki porobię, pewnie będę się z tym bawił w weekend.

Robert pisze:To ja się jeszcze dorzucę z pytaniem: masz toyotowskie elementy montażowe, czy jakieś wynalazki?

Wszystko jest oryginalne Toyoty.

BTW - przejrzałem dokładnie instrukcję mojego radia i nie ma w niej ani słowa nt RDS. Czy jest możliwe, że go po prostu nie ma, czy też RDS jest tak oczywisty, że o nim nie piszą?

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 30-06-05, 12:53

TomPoz pisze:BTW - przejrzałem dokładnie instrukcję mojego radia i nie ma w niej ani słowa nt RDS. Czy jest możliwe, że go po prostu nie ma, czy też RDS jest tak oczywisty, że o nim nie piszą?

Znalazłem tu taki oto tekst (co prawda dotyczy kina domowego, ale chyba daje pogląd na sytuację)
krzysiek szybinski Jan 18 2001, 7:46 am show options
Newsgroups: pl.rec.kino-domowe
From: krzysiek szybinski <szybi...@alf.ifj.edu.pl> - Find messages by this author
Date: Thu, 18 Jan 2001 13:49:07 +0100
Local: Thurs,Jan 18 2001 7:49 am
Subject: Re: RDS w USA


moze troszke uporzadkowania tematow.
bylem w Stanach pare lat wiec wiem o czym pisze.
Jesli chodzi o skok czestotliwosci to w Polsce obowiazuje 50kHz ale w
praktyce wszystkie stacje nadaja na czestosciach z "pelnymi" 100 kHz czyli
np 91.5 czy 91.6 ale nigdy 91.55 (choc wg normy moga). W Stanach norma
mowi o odstepie 100kHz, czyli dwa razy wiekszym niz w Polsce. W radiach
samochodowych na ogol stosuje sie skok = dwa razy norma, czyli w Polsce
co 100KHz a w Stanach co 200kHz. Dodatkowo w wypadku USA sa to czestosci
"nieparzyste" czyli 91.3 a potem 91.5 (ale nie 91.4). Stad problemy mojego
przedmowcy. Natomiast w sprzecie HiFi amerykanie stosuje , zgodnie z norma
, skok 100kHz czyli mowiac prosto na wyswietlaczu zmienia sie co 0.1. A
poniewaz, jak juz pisalem, u nas stacje nadaja na "pelnych setkach" wiec
wszystko jest OK. Mam osobiscie wzmacniacz kina domowego przywieziony ze
Stanow i uzywam go szczesliwie prawie od roku.
Co do RDS to nie jest tak ze jest nieznany, jest po prostu niepopularny i
traktowany jak opcja z bardzo wysokiej polki. Wszystkie wzmacniacze
powyzej ok 1000-1200 $ maja RDS !! i z tego co wiem to jest to ten sam RDS
co u nas (ale tego nie sprawdzalem, moj wzmacniacz byl troche tanszy ;-)
Musisz sie jednak nastawic na to , ze nie dostaniesz w Stanach wzmacniacza
z RDS w klasie budzetowej.
jesli masz jeszcze jakies pytania z zakresu kompatybilnosci USA-Europa to
pisz na priva
pozdrawiam
krzysiek

PS. Jeszcze jedna uwaga, nie opieraj sie na tym co powie Ci sprzedawca w
sklepie w Stanach. Ignorancja jest jeszcze wieksza niz u nas. Ostatnio pan
"profesjonalista" na stoisku Video duzego domu towarowego sprzedajacego
tylko elektronike, dowiedzial sie ode mnie o istnieniu regionow w plytach
i odtwarzaczach dvd. zostawiam bez komentarza.


I jeszcze tu jest dyskusja.
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 30-06-05, 13:03

Hmmm, ciekawe jest o tym skoku częstotliwości - sprawdzę u siebie w specyfikacji.
I zrobię ćwiczenie praktyczne - sprawdzę listę stacji z częstotliwościami i czy wszystkie łapie czy też nie.

[ Dodano: Czw Cze 30, 2005 5:50 pm ]
No i zwróciłem X-Plody, nie mieli w NorAuto nic ciekawego (oprócz Pioneerów za 399 PLN :roll:) w rozmiarze 20 cm. Na razie pojeżdżę na starych głośnikach, a po wakacjach pomyślę o wymianie.

Przy okazji odebrałem z ASO maskownicę grilla. 8)

[ Dodano: Pon Lip 04, 2005 9:16 pm ]
Szykuje się kolejna mała modyfikacja stylistyczna spod znaku TRD. 8)
Jak będzie fajna to się podzielę... :wink:

BTW - do zlotu już tylko miesiąc, a progów do mojej Celi jak nie było, tak nie ma.
Chyba się nie wyrobię przed zlotem...

[ Dodano: Wto Lip 05, 2005 9:31 pm ]
Progi mają być jutro, jak dotrą to Celinka w piątek idzie do warsztatu. :-D

[ Dodano: Pią Lip 08, 2005 11:15 am ]
No i Celinka została w warsztacie :cry:. Będę ją odwiedzał co tydzień, a może nawet częściej - postaram się wrzucić zdjęcia z kolejnych etapów prac 8). Na najbliższe 2-3 spoty w BGC będę się dotaczał bełkotem, zgroza :eek:.

[ Dodano: Pon Lip 11, 2005 7:11 pm ]
A jednak pomaluję ją na Le Mans Sunset - podoba mi się i koniec.
Kolorek jak na załączonym zdjęciu 350z - na Celice będzie wyglądał lepiej bo to przecież Toyka, a nie Nyska. :wink:

[ Dodano: Wto Lip 12, 2005 7:47 am ]
Plastiki wnętrza pomalowane podkładem - dziś wieczorem kładę srebro. 8)

[ Dodano: Wto Lip 12, 2005 10:47 pm ]
Trzy warstwy srebrnego lakieru położone - moim zdaniem wygląda super.
Jutro wieczorem idzie na to bezbarwny.

Kurde, jaką radochę daje taka dłubanina. 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 13-07-05, 23:10

TomPoz pisze:Trzy warstwy srebrnego lakieru położone - moim zdaniem wygląda super.
Jutro wieczorem idzie na to bezbarwny.

No zdjęcie jakieś....... przydałoby się
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.