Celica V 1.6 STi by Satta

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
SattaRR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02-05-17, 16:22

Celica V 1.6 STi by Satta

Postautor: SattaRR » 02-05-17, 17:06

Witam wszystkich, Celina odratowana przed złomowaniem chciała się przedstawić :)

Toyota Celica STi 1.6 z 1991r
Seryjne: silnik, wydech, wnętrze, hamulce, audio

Zawieszenie:
Amortyzatory gazowe KAYABA
Sprężyny Jamex -40mm
Rozpórka górna przód od 2.0.

Układ dolotowy: Seria + stożek

Koła:
felgi 17" 8.5J (oszukane BBS'y unnamed) :)
opony Hankook 205/40

Body:
poszerzenia nadkoli uni
dystanse 30mm tył
dystanse 20mm przód (póki co zdjęte)
dokładka przedniego zderzaka

Krótki opis/historia samochodu:
-Samochód kupiłem wybrakowany bez wielu elementów/lub były uszkodzone (tj. listwa karbonowa przód, pęknięte lampy) - braki uzupełniłem.
-Lakier położony amatorsko, choć nie najgorzej - będzie nowy.


Krótki opis planów zmian:
-Gładkie dokładki progów (żadne aggro)
-Wydech końcowy (coś mruczącego, nie drącego japy)
-nowy lakier

Obrazek Obrazek

Pierwsze poszły felgi, które już wcześniej miałem z Hondy. Rozstaw Celci 4x100 bardzo mnie ucieszył :D
Obrazek Obrazek

Przyszedł czas na ogarnianie listwy karbonowej, lamp, które były potłuczone, naprawę i lakierowanie błotnika, oraz profilaktyczną wymianę większości podzespołów układu zawieszenia, kierowniczego, czy hamulcowego. W ruch poszły między innymi sprężyny obniżające i amortyzatory gazowe Kayaba. Przyszedł zatem czas na dystanse (póki co założone tylko na tył -30mm), poszerzenia nadkoli i dokładkę przedniego zderzaka.

Obrazek Obrazek

Może to nie CS, ale też mi daje frajdę :D
Ostatnio zmieniony 03-05-17, 10:50 przez SattaRR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 02-05-17, 18:54

Daj więcej zdjęć przedniego zderzaka i błotników. Masz jakieś poszerzenia i dokładkę zderzaka? Jak to było robione? Dokładka z czego jest? Zaszpachlowane potem?
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Angelaejj
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 19-04-17, 22:04

Postautor: Angelaejj » 02-05-17, 20:49

Gratki za ogarnianie autka :roll: bardzo ładnie się prezentuje choć felgi na wzór bbs bardzo kojarzą mi się z VAGami :oops: ale to kwestia gustu :) co to za dokladka ? :) czekamy na więcej zdjęć ! 😁
One life, one road ❤

Awatar użytkownika
SattaRR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02-05-17, 16:22

Postautor: SattaRR » 03-05-17, 10:42

Dzięki za ciepłe powitanie :D Auto mam od 7 miesięcy, a pracuję od rana do nocy, więc rzadko kiedy mam okazję coś przy niej robić, ale jak widać na szczęście wszystko idzie do przodu :)

@Marcin, zderzak jest ciągle ten sam, dodałem jedynie dokładkę, którą dostałem niedawno od znajomych na urodziny, ale to chyba jedyna w miarę ładna rzecz do Vgen z tej strony. Cała reszta oszpojlerowania jest strasznie aggro:

http://www.spojler.pl/produkt/19603/toy ... -01-tuning

@Angelaejj z felgami masz rację, założyłem je, bo miałem je już na stanie z poprzedniego auta :)

Ratowałem na razie błotnik od strony pasażera, ten ładniejszy, choć dostanę taki w bardzo dobrym stanie od znajomego. Ten lewy widoczny na pierwszych zdjęciach póki co jest w takim samym stanie.
Obrazek

Zapomniałbym wspomnieć o własnoręcznie stworzonym projekcie naklejek na drzwi auta. Mają się kojarzyć z polem numerowym/startowym, a przy okazji ze słońcem japonii. Pierwotnie napis miał iść jednym ciągiem "Celica", ale chciałem być jak najbliżej oryginału schematu, dlatego przed samym sobą i po trudnych namysłach zgodziłem się zawrzeć w projekcie myślnik i wykorzystać fakt, że w słowie "Celica" występują dwie literki C :) napis po japońsku, to oczywiście "Toyota"
Obrazek Obrazek

Poszerzenia nadkoli zastosowałem za sprawą wystających kół, a przy okazji ładnie zakryły one prześwit (zdjęcia dla porównania):
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
vegeta_84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 978
Rejestracja: 04-02-09, 20:12

Postautor: vegeta_84 » 03-05-17, 10:58

Gdzie kupiłeś te poszerzenia ? możesz zapodać więcej zdjęć, jak to się zgrywa z budą, jak przylega itd.
Obrazek
fanatyk V-gen

Awatar użytkownika
CelT50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 22-03-12, 17:49

Postautor: CelT50 » 03-05-17, 11:05

Witaj SattaRR
Super że zdecydowałeś się ratować Celicę przed złomowaniem. Jednak przed Tobą sporo pracy i wydatków. Jak widać błotniki przednie i progi ( szczególnie lewy ) do roboty. Stopniowo da się wszystko zrobić, a Celica odpłaci się zazdrosnymi spojrzeniami innych kierowców. Cierpliwości życzę w naprawach i poszukiwaniu części. :-)

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 03-05-17, 11:17

Felgi nawet pasują do tego auta, tylko mi osobiście ten pług z przodu nie podchodzi totalnie...
https://naforum.zapodaj.net/55ccfae6573e.jpg.html na tej fotce wygląda najbardziej kozacko.

kicer233
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 15-03-12, 10:46

Postautor: kicer233 » 03-05-17, 14:12

Fajnie, że kolejna STi będzie odratowana :) Z progami już coś działałeś? z tego co widać na zdjęciu to chyba w kiepskim stanię już są. Z własnego doświadczenie wiem ze ruda rozprzestrzenia się jak zaraza, a im dłużnej zwlekasz tym kaszty większe i roboty więcej

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Postautor: owiec0 » 03-05-17, 15:07

Fajne te naklejki! Widzę, że tylne lampy czarne jak piekło:P

Awatar użytkownika
SattaRR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02-05-17, 16:22

Postautor: SattaRR » 03-05-17, 21:09

@vegeta_84 Dorzucam więcej zdjęć z poszerzeniami. Kupowałem je od jakiegoś typa na olx, miał wiele rozmiarówek takich uni poszerzek, ale kontaktu do niego już nie znajdę :c Jak przylega nie mam póki co jak pokazać, bo każde połapałem na 2 śruby, gdyż będę je jeszcze zdejmował, szlifował wewnętrzny rant, który jest niepotrzebny, po to, żeby nie wystawały aż tak niepotrzebnie poza koła:

Obrazek Obrazek

Z progami nie działałem nic, jest na nich miejscami nalot, ale generalnie są w bardzo fajnym stanie, jak je opukałem wyglądają solidnie i spokojnie mogę na wzmocnieniach podnosić auto podnośnikiem, nawet na przeglądzie usłyszałem taką opinię. Jedynie lewy tył złapało porządnie i po stuknięciu w niego powstała dziura :P będę się tym zajmował.

Co do lamp tylnych - na takich oczywiście auto kupiłem. Robione niestety szprajem. Mam komplet lamp z polifta, choć wolę moje. Póki co nie zmieniam. Zrobiłem zdjęcie pozycji/stopu za dnia. Światła są dość widoczne na szczęście :) Z przednimi migaczami też ktoś niestety zaszalał.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Postautor: owiec0 » 03-05-17, 23:29

Ło panie zgubiłeś gdzieś wycieraczkę tylną! Jakby co mogę poratować, bo gdzieś mam chyba całe ramię na zapas.

Awatar użytkownika
SattaRR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02-05-17, 16:22

Postautor: SattaRR » 03-05-17, 23:36

Dzięki wielkie kolego! Mam już w posiadaniu całe ramię, tylko szczerze mówiąc kompletnie mi wyleciał z głowy temat wymiany owej wycieraczki :D z tego co kojarzę jest tam urwany gwint, stąd też nie ma jak jej dokręcić, ale ogarnę to jakoś :)

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 04-05-17, 08:24

Ogarnij te progi najpierw

Awatar użytkownika
SattaRR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02-05-17, 16:22

Postautor: SattaRR » 04-05-17, 12:04

Progi do czerwca chcę ogarnąć, żeby w wakacje móc polakierować całe auto, więc spokojnie.
I tu przydałaby mi się pomoc. Może ktoś (najlepiej z okolic Katowic) ma na stanie błotnik przód od kierowcy odsprzedać? Póki co w sekcji "Ogłoszenia" nie mogę pisać postów ;)

Awatar użytkownika
-Lee-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 09-05-11, 17:38

Postautor: -Lee- » 04-05-17, 21:23

Kurcze fajnie to wygląda, chyba będę musiał zrobić temat swojej STi z odbudową krok po kroku. ;)
V gen 1.6 ST-i
UCF10 4.0 :D

Awatar użytkownika
SattaRR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02-05-17, 16:22

Postautor: SattaRR » 18-05-17, 14:42

Kilka fotek z ostatniego zlotu w Pieskowej Skale "Hercules Tour 2k17" :)
Żałuję, że przed tym wydarzeniem nie dotarły mi na czas zamówione dystanse, a komplet sprężyn i gazówek nie obniżył auta o te katalogowe 40mm, mimo to jednak auto jako tako się prezentowało na tle tych wszystkich świetnych fur, było też kilka ładnych i mocnych Celic. Pozdrawiam forumowiczów, którzy wtenczas się na wydarzeniu pojawili :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
SattaRR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02-05-17, 16:22

Postautor: SattaRR » 26-05-17, 00:25

Mała aktualizacja :) Pytanie...robić całe auto w PlastiDipie "czarny półmat" tj. zrobiony jest prawy błotnik?

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 26-05-17, 06:34

Będzie wyglądał jak w podkładzie.
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

kitol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 23-09-16, 21:57

Postautor: kitol » 26-05-17, 08:52

Według mnie te koła robią robotę. Świetnie wyglądają na czarnym aucie.

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 26-05-17, 09:06

Suseł pisze:Będzie wyglądał jak w podkładzie.

Dokładnie. Albo jak wiejski batmobil.
Zostaw lakier jak jest.
Jest dobrze.
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM