GTI by dawid wm

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

GTI by dawid wm

Postautor: dawid wm » 20-05-13, 23:12

Samochód:
*Toyota Celica ST182

Silnik:
*3S-GE rev II
*przewody blue print,
*nowy rozrząd, panewki, uszczelnienia :)
* LPG 3 generacji


Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
*Amortyzatory KYB
*Sprężyny -20 mm lejsjofors


Hamulce:
*stockowe

Układ wydechowy:
* końbinowany przelot,
* tłumik końcowy z plakietką TTE


Układ dolotowy:
*seria

Koła:
*felgi 15"
* opony Fulda ecocontrol (przód)


Wnętrze:
*seria

Audio:
* głośniki 6x9 peiyng,
*chińskie, wszystkomające radio 1din


Body:
*normal


Krótki opis:
Po skasowaniu poprzedniej celicy poszukiwałem ST-i, aby mieć dawcę na silnik i wiele innych części. Oglądane przeze mnie egzemplarze tej wersji w moim zasięgu cenowym były w stanie tragicznym. Jedna wręcz nie powinna trafić na drogi. Troche podłamany takim stanem, zacząłem nastawiać się na odkładanie kasy.
Prezentowany egzemplarz wypatrzyłem zupełnie przy okazji. Ogłoszenie w sieci nie wisiało za długo, nabyłem to auto tego samego dnia co zostało wystawione. Wyjazd był zupełnie spontaniczny, po jednym krótkim telefonie. Z Gdańska, gdzie kupiłem to auto dojechałem szczęśliwie i cało w akompaniamencie mocno stukającego zawieszenia. Radio, które dostałem przy zakupie nie było wówczas podłączone, poniekąd świadomie. Silnik gubił olej, obroty biegu jałowego oscylowały w granicach 2000 obr/min. Od aku, wzdłuż rozpórki, do kabiny pasażerskiej szło chyba 7 czy 8 przewodów luźno puszczonych. W aucie zamontowane było chyba wszystko. Neony, LED'y, cuda, wianki. W obecnej chwili z ledów zostało jedynie podświetlenie tablicy rejestracyjnej, która jest również maskownicą zaworu tankowania LPG.
Ogólnie auto ma wiele drobnych braków i mam nadzieję, że do letniego uda mi się z tym uwinąć.

Plany
Od pierwszego dnia roboczego po zakupie auta zacząłem przywracać stan fabryczny auta. Początki były ostrożne i wyważone. Osobiste sprawdzenie auta na podnośniku, opłukanie całego podwozia, przywrócenie odpowiednich obrotów biegu jałowego, zlokalizowanie i usunięcie wycieków oleju, zlokalizowanie stuków zawieszenia, ogarnięcie pajęczyny pod maską.

Na dzień dzisiejszy:
wymieniłem deskę rozdzielczą, podłączyłem radio, usunąłem niepotrzebne przewody spod maski i "listwy" led oświetlające nogi, wymieniłem sworznie wahaczy przednich i końcówki kierownicze, przywróciłem fabryczne mocowania lampek (już nie silikon).

W następnym tygodniu autko dastaje "skierowanie" do sanatorium :):
-wyciągam "serducho" i robie remont silnika (spaliny w układzie chłodzenia),
-wymieniam amortyzatory, zakładam zestaw sprężyn -20mm,
-poprawiam montaż elementów LPG, zmieniam na sekwencję i przenoszę "wlew" gazu w klapkę paliwa,
-wymieniam przednią szybę, wykładzinę wnętrza, montuję głośniki



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02-08-13, 18:53 przez dawid wm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Postautor: Padaj2003 » 20-05-13, 23:23

Widze, ze szybko wskoczyles w druga Celiczke czego Ci szczerze gratuluje i licze na nowe mody :D chociaz schowanie wlewu pod tablica bym zostawil i sie smial na stacjach kazac zatankowac Gaz hihi... i zakladalbym sie z ludzmi, ze go nie znajda, bo sam bym nie wpadl na taki pomysl :-D

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 20-05-13, 23:37

wlew LPG jest prze kozacki... :D sam go znalazłeś czy poprzedni właściciel Ci pokazał gdzie jest?
ja w swojej szukałem chwile... dopiero jak się położyłem pod auto to się znalazł :D
i koniecznie przyklej listwy boczne bo bez taka łysa wygląda...
AT180

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 20-05-13, 23:55

Kiedyś miałem podobny patent z wlewem w pelude 3gen, ale tam tablica była w zderzaku. Umiejscowienie tego zaworu wymusza zabudowe tylnej ściany bagażnika, a ta wykonana jest średnio, poza tym tablica stuka.

Modów nazbyt ambitnych nie będzie. Raczej doprowadzenie do stanu używalności:)

Mechan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 20-02-13, 21:55

Postautor: Mechan » 21-05-13, 00:00

Cieżko znaleźć dobrą Celice a najważniejsze zdrową, a jak wyglądają u Ciebie mocowania gum stabilizatora? To chyba słaba strona V genów
Ostatnio zmieniony 21-05-13, 00:16 przez Mechan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 21-05-13, 00:05

Blacharsko jest nie najgorzej. Lakier nie jest ori co prawda, ale po podłodze, podłużnicach, otworach drzwiowych nie widać "historii". To dla mnie ważne. Mocowania stabilizatorów są w porządku, progi były robione, ale raczej "po kosztach".

Awatar użytkownika
Krzychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1413
Rejestracja: 07-07-09, 19:46

Postautor: Krzychu » 21-05-13, 07:50

dawid wm, masz w planach założenie listewek bocznych? Bez nich V gen wygląda goło :roll:

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 21-05-13, 22:18

Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, nie mam nawet napisów na tylnej klapie :) Planuję przykleić z ST-i :D

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 12-06-13, 19:47

Update

Remont auta idzie pełną parą. Silnik rozebrany, głowica raczej nie nadaje się do użytku. Wypłukane ściany w okolicy komory spalania. Panewki korbowodowe są w średnim stanie, natomiast główne się skończyły jakiś czas temu. Także spore koszty nadal rosną. :)
Obrazek

Obrazek


Po długim oczekiwaniu nareszcie dotarły sprężyny obniżające lesjofors'a i amortyzatorki kayaba.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 12-06-13, 21:13

gdzie zamawiałeś sprężyny i w jakiej cenie jeżeli można wiedzieć? :)
AT180

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 12-06-13, 21:45

Zdecydowaną większość potrzebnych mi części kupuję w hurtowni, współpracującą z warsztatem, w którym pracuję. Kwotami nie chcę rzucać, bo będę miał po rabacie ok 40%. Cena detaliczna wypada podobnie jak inne podobne zestawy np weitec. Większym problemem może być to, że na ten zestaw czekałem około miesiąca. Przyszedł w większym zamówieniu na potrzeby hurtowni, aby nie płacić za wysyłkę ze szwecji, nie wiem też, czy zamówili więcej kompletów.
Pasują tylko do GTI. Jak szukałem to do STI jest ciężko.

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 13-06-13, 08:18

GTI a ST-i ma takie same Mc'persony.
AT180

Awatar użytkownika
fotom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 21-10-07, 01:15

Postautor: fotom » 13-06-13, 12:16

Ale nie sprężyny.
__________________ zdjęcia ślubne Kraków ________________

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 27-06-13, 23:59

Prace w toku. Front robót dłuższy niż droga na Koszalin, ale dołożę wszelkich staań, aby auto było obecne na zlocie :)

Fotki z prac :)
Obrazek
Obrazek

Pomalowany będzie prawie cały silnik, włącznie z blokiem. Udało mi się namierzyć dość ciekawy zestaw uszczelek na dół silnika, nawet uszczelka pod miskę oleju jest :). Panewki już wymienione. Podjąłem się także próby regeneracji pompy wspomagania, bo jęczała przy dotknięciu kierownicą. Wymieniłem od razu uszczelniacz na wałku, sądzę, że powinno być lepiej, ale to sie okaże jak uruchomię silnik.
Do pełnego szczęścia brakuje mi uszczelek kolektorów, kopułki rozdzielacza i łożyska podpory półosi, bo rozmiar wycofany z produkcji.

Awatar użytkownika
KRYSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4503
Rejestracja: 15-05-06, 17:35

Postautor: KRYSO » 28-06-13, 11:20

dawid wm pisze: dołożę wszelkich staań, aby auto było obecne na zlocie :)

Dołóż, dołóż bo Kryso tym razem jedzie z całą rodziną i nikogo raczej nie upchnie na stopa :twisted: ;)
[center]JEDZIEMY[/center]

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 28-06-13, 16:50

Według moich planów to toyota będzie jeździła do 10 lipca. Potem zostanie tylko zawieszenie, wnętrze i inne drobiazgi, bez których auto będzie jeździło.

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 02-08-13, 18:50

Mały update.

Do auta wleciały:
-amorki kayaba i sprężyny -20mm lejsjofors'a,
-nowy czujnik tlenu Denso,
-nowe przewody zapłonowe,
-nowe opony na przód,
-wtrysk LPG.


Znany jest już powód przegrzewania się silnika, które pokazało się podczas trasy na zlot do Koszalina. Na samym torze wysypało się łożysko koła, co było źródłem hałasów z koła, na które zwracano mi uwagę. Bardzo słaby wynik na torze spowodowany został kilkoma powodami min. kierowca, który nie koniecznie umie jeździć oraz brak czujnika spalania stukowego, który obwiniam za brak mocy.

Ponad to jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim za zlot. Atmosfera, towarzystwo, organizacja itp., itd. super.

Tak wygląda silnik...
Obrazek

... a tak prezentuje się auto po wymianie zawieszenia
Obrazek

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 07-08-13, 23:05

dawid wm, przenosiłeś już wlew LPG pod klapkę?
AT180

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 07-08-13, 23:17

Zawór tankowania już jest w klapce :) Koncepcja nieco inna niz w poprzedniej sztuce, podpowiedziana przez kolegę, ale ewidentnie wymaga dopracowania. Teraz auto znowu postoi pod warsztatem to może poprawię.

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 08-08-13, 13:48

podrzucił byś zdjęcie przy otwartej klapce? bo sam mam już graty kupione tylko chciałbym zobaczyć w którym masz miejscu żeby czegoś sobie nie spierniczyć :)
AT180